تدریس زبان و ادبیات کردی در دانشگاه قاهره

 آموزش زبان و ادبیات کردی در دانشگاه خود وارد اقلیم کردستان شد.به گزارش کردپرس به نقل از PUK media دکتر محمد سعید، استاد کرسی زبان فارسی و هیئت همراه از دانشگاه عین شمس اعلام کرد: به منظور افزودن کرسی تدریس زبان و ادبیات کُردی در بخش دانشکده ادبیات این دانشگاه وارد اقلیم کردستان شده اند و به دلیل تقاضای زیاد علاقمندن در مصر به فراگیری زبان کردی و آشنایی با ادبیات و فرهنگ این قوم گفتگوهایی را با دانشگاه صلاح الدین انجام می دهند.

وی افزود: ایجاد کُرسی زبان و ادبیات کُردی در این دانشگاه برای اولین بار در دانشگاههای عربی صورت می گیرد و به همین دلیل از دانشگاه صلاح الدین اربیل درخواست کرده ایم به مدت سه سال اساتید و ملزومات لازم را برای تدریس زبان کُردی در این دانشگاه مهیا کند و پس از آن دانش آموختگان این رشته در دانشگاه مسئولیت آموزش زبان کُردی را بر عهده خواهند گرفت.

دکتر احمد دزه یی، رئیس دانشگاه صلاح الدین کردستان نیز گفت: در قدم اول آموزش زبان  و ادب کُردی در بخش زبانهای خاورمیانه دانشگاه عین شمس صورت می گیرد که زبانهای دیگری همچون فارسی، تُرکی و چند زبان دیگر را نیز در بر می گیرد.

دانشگاه عین الشمس مصر در سال 1950 میلادی 1329 شمسی در قاهره تأسیس شده است.

منبع: کردپرس.                بنقل از سایت نوگرا

/ 4 نظر / 40 بازدید
ابراهیم زهاوی

سلام علیکم امیدوارم که در پناه الله ساق وسلامت باشید. برادر عزیزم ما جمعی از جوانان اهل سنت کرمانشاه سایتی با نام اسلام‌پست برای اخبار و مقالات و خدمت به جامعه اهل سنت افتتاح کرده‌ایم و از شما به عنوان یک نویسنده فعال دعوت به همکاری می کنیم به امید اینکه جواب مثبتی به این دعوت عنایت بفرمایید. اگر اجازه بفرمایید ما مقاله زیبای شما را با نام (پیروزی دکتر مرسی افتخاریست برای جهان اسلام) در سایت اسلام‌پست پخش کنیم. برادر بزرگوارمان اگر امکان دارد ایمیل و شماره تلفن خود را برای مدیر سایت ارسال بفرمایید، تا در این مورد بیشتر با هم بحث و گفتگو کنیم. با تقدیر و تشکر

هورامان هانه به رچه م

سڵاوبه رێز گیان به باسی نێو چاورێتم. سڵام ؛رمه زان مانگه ومێمانی خۆای گه وره؛پیرۆزه بۆ.

هادی

1- عالی بود مرسی 2- اگه میخوای منو دوستام بازم بیایم به وبلاگت بیا تبادل لینک کنیم 3- به سایت منم یه سری بزن

مصطفی ویسمرادی

ماموستا گیان سلاو وریز به راستی خه به ریکی خوش بو، ئه گه ر راست بیت . خو خومان نایخوینین با مه ردم فیری بن