سالیانه 200000 آمریکایی مسلمان می شوند

سالیانه 200 هزار آمریکایی مسلمان می‌شوند.

 یک روزنامه‌ی آمریکایی از انتشار سریع اسلام در بین طیف‌های مختلف جامعه آمریکا خبر داد. به گزارش روزنامه‌ی نیویورک تایمز در گزارشی آورده است: اکثریت کسانی که در آمریکا اسلام می‌آورند اصالتا اسپانیایی هستند. بر اساس برخی پژوهش‌ها، سالیانه نزدیک به 200 هزار آمریکایی اسپانیایی‌الاصل اسلام می‌آورند. در آمریکا نزدیک به دو میلیون مسلمان زندگی می‌کنند. این درحالی است که تحقیقات جدید درانگلیس نشان می‌دهد شمار انگلیسی‌هایی که در 10 سال گذشته به دین اسلام گرویده‌اند دو برابر شده است. براساس نتایج این تحقیقات، هر سال بیش از 5 هزار انگلیسی برای گرویدن به اسلام روی می‌آورند. ایمان ابوعطا، مدیر موسسه پژوهشی امور ایمانیه در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق آنها از انگلیسی‌های سفید پوست هستند. وی افزود: بسیاری از مسائلی که آنها در اسلام یافته‌اند با جامعه انگلیس و آداب و رسوم انگلیسی تناقض ندارد و آن به منزله ایجاد برابری و تعادل در زندگی اجتماعی انگلیسی و زندگی اسلامی آنها است. کریستینا بیکر، گوینده برنامه‌های انگلیسی که به اسلام گرویده است در مصاحبه با شبکه العالم اظهار داشت، کتاب‌های زیادی خواندم و با مسلمانان صحبت و به کشورهای اسلامی سفر کردم و زیبایی و منطق زیادی در اسلام یافتم. وی افزود: با کسب این تجربه معنوی، با خودم گفتم چرا مسلمان نشوم و قلبم را پاک نکنم و شعائر دینی را انجام ندهم و به دستورات خدا عمل نکنم. اللهم انا نعوذ بک من ان نشرک بک شیئا نعلمه ونستغفرک لما لا نعلمه

/ 2 نظر / 41 بازدید
محه مه د ره شیدی ئه مینی

ماموستا نه سری به ریز به سه یری ویبلاگه که ت زور پی خوشحالم به راستی بابه تی باشی تیدایه به تایبات له روانگای ئائینیه وه ، ئه م بابه ته ش یانی موسلمان بونی دانیشتوانی ئه مریکا به وئاماره ی ، هه رچه ند له م باره یه وه شتانی زورمان بیستوه ، به رای جه نابت ئه و ئامارو بو چونانه تا چه نده جیگای بروان ، ئایا به راستی ئه و شتانه یانی موسلمان بونی دانیشتوانی ئه مریکا به و شیوه یه هه یه یان نا ؟ ئایا سه رچاوه ی جیگای باوه ر ئه وه یان تائید کردوه یان نه ؟

محه مه د ره شیدی ئه مینی

ماموستا گیان سپاسی دوو باره له جه نابتان بو روون کردنه وه که تان له یه زدانی مه زن داواکارم که سه رکه وتوو پایه به رز بیت ، ئه و جوره بابه تانه ش به راستی پیویستن .